Margin

    • Margin ( angl.  Marží z francouzštiny.  K Marge – rozdíl; výhodou) – termín používaný v obchodním, výměnné , pojišťovací a bankovní praxi se odkazovat na rozdílu mezi cenami zboží, ceny cenných papírů , úrokových sazeb a dalších ukazatelů.

  • Marže – rozdíl mezi cenou a cenou (analogický pojem zisku ). [1] může být vyjádřen v absolutních hodnotách (např ruských rublech ), a v procentech, poměr rozdílu mezi cenou a náklady na ceně (na rozdíl od obchodní marže, která se vypočítá jako stejný rozdíl vzhledem k nákladům ).
  • Marže (v odborném slangu marže ) [2] [3] – slib , který poskytuje možnost získat dočasné využití úvěrových peněz nebo zboží, které se používají, aby se spekulativní burzovní obchody s maržové obchodování . Jednoduchá půjčka se liší tím, že částka přijatých peněžních prostředků (nebo hodnota obdrženého zboží) obvykle přesahuje velikost zajištění (marže). Typicky rozpětí (požadavek marže) je vyjádřena v procentech (%), jako poměr k množství částky transakce zajištění (například, 25%) jako zlomek nebo poměr (např. 1: 4). Při rozložení sázek může být marže 3-5%, což vám umožní zvýšit výhry i ztráty.

Viz také

V Wikislovník má článek „ margin “

  • Variační rozpětí
  • Obchodování s marží

Poznámky

  1. ↑ Jaká je marže v obchodních, bankovních a akciových trzích – vzorec pro výpočet (en-RU), kdo v případě | Jak otevřít firmu od začátku – nápady pro podnikání (1. října 2014). Kontrolováno 17. května 2017.
  2. ↑ Edwin Lefevre “Memoirs of the Exchange Speculator” (19. bod výše)
  3. ↑ odpověď GRAMOTA.RU o stresu ve slově “margin”

Leave a Reply

Your email address will not be published.